PL / ENG
NEWSLETTER FINANSOWY
Otrzymuj najciekawsze informacje ze świata finansów oraz fragment książki gratis!
PL / ENG

Każda osoba kupująca nieruchomość jest inna i wymaga odmiennego podejścia.
Dla nas nie ma dwóch takich samych Klientów i zastosowanych rozwiązań.

 

Jeżeli chcesz kupić nieruchomość, aby zaspokoić swoje własne potrzeby mieszkaniowe, pomożemy Ci pozyskać dokładnie taki kredyt, jakiego w tym celu potrzebujesz. Zawsze bierzemy pod uwagę zarówno Twoje obecne plany, jak i te, które dopiero mogą nastąpić. Zbudujemy dla Ciebie plan działania, który zabezpieczy Cię najlepiej jak jest to możliwe!

Irytuje Cię, że na każdym spotkaniu banki próbują sprzedać Ci program regularnego oszczędzania czy kartę kredytową - u nas możesz być o to spokojny. Nie będziemy proponować Ci takich rozwiązań, ani teraz, ani również w przyszłości, chyba że wspólnie stwierdzimy, iż tego właśnie potrzebujesz lub, że dany produkt rzeczywiście obniża koszt kredytu.

Być może poszukujesz eksperta kredytowego, który rozumie potrzeby Inwestorów w nieruchomości? W takim razie dobrze trafiłeś! Chcesz w najbliższym czasie zakupić dwie, trzy, pięć lub nawet więcej nieruchomości? To nie musi być trudne! Całe przedsięwzięcie trzeba jednak odpowiednio zaplanować. I właśnie od tego masz nas. Przez ostatnie lata pomogliśmy setkom Inwestorów z całej Polski w uzyskaniu dochodu pasywnego, jak również w zakupie nieruchomości na sprzedaż (FLIP). Sami inwestujemy w nieruchomości, dlatego dokładnie wiemy, czego od kredytu oczekują Inwestorzy.

 

Prezentujemy Państwu przykładowe sytuacje oraz problemy naszych klientów.
Wszystkie zostały skutecznie rozwiązane przez naszych ekspertów kredytowych.  

 

▼  Zatrudnienie u rodziny, brak udokumentowanego dochodu

Tą sprawę będziemy jeszcze długo pamiętać. Zakup mieszkania na cele mieszkaniowe. Pani Marta, z racji wykonywanego zawodu, pracowała w oparciu o umowy o dzieło, a zazwyczaj w przypadku tej formy rozliczania dochodu, podatek dochodowy jest równy 0 zł. Tak było i w tym przypadku. Do urzędu skarbowego nie trafiały zatem żadne składki. Ponadto, pieniądze za wykonaną pracę nie były również przelewane na konto, ale doręczane w formie gotówki do ręki. Nieszczęścia dopełniał fakt zatrudnienia u rodziny. Z punktu widzenia banku, Pani Marta nie miała możliwości, aby udowodnić, że jej dochód faktycznie istnieje. Innymi słowy, tam gdzie nie ma wykazywanego dochodu i dowodów na ten dochód, nie ma również zdolności kredytowej. Po kilkukrotnych rozmowach z bankami, sytuacja wyglądała beznadziejnie. Żaden bank, oficjalnie nie chciał z nią współpracować. Mimo to, zdecydowaliśmy się jej pomóc. Okazało się, że jeden z banków wydał decyzję pozytywną, na odstępstwo, ale jednak. Zdolność kredytowa, była zatem zaakceptowana na oświadczenie, czyli na „słowo honoru”. Kredyt został wypłacony. Pani Marta już wie, że chcąc w przyszłości starać się o kredyt, należy uprzednio zostawiać ślady potwierdzające źródło dochodu. My natomiast po raz kolejny, mamy dowód na to, że chcieć znaczy móc, wystarczy odpowiedni ekspert kredytowy!
 

▼  Mieszkanie z nieuregulowanym prawem własności gruntu

Kolejny ciekawy przypadek. Pan Marcin wraz z żoną postanowili kupić za kredyt mieszkanie w Warszawie. Problem polegał na tym, że nieruchomość ta nie miała uregulowanego prawa własności gruntu. W myśl nowej ustawy, od początku 2014 roku, na nieruchomościach tego rodzaju, nie można założyć Księgi Wieczystej, a więc bank nie ma możliwości zabezpieczenia się. Wyjątkiem są nieruchomości, które przed wejściem w życie nowych przepisów, miały już założone Księgi Wieczyste. Okazało się, że tak było również w tym przypadku. Niestety w żaden sposób nie gwarantowało to sukcesu, szanse na powodzenie inwestycji  specjaliści oceniali na poziomie 10-20%. Na nieruchomości był już bowiem wzięty kredyt. Mimo założonej Księgi Wieczystej, banki jeden po drugim, odrzucały wnioski kredytowe, wydając decyzje negatywne. W końcu jednak, przyszedł sukces - udało się uzyskać decyzję pozytywną na odstępstwo. Dziś mieszkanie jest już wyremontowane i zamieszkane przez nowych właścicieli!
 

▼  Zakup za gotówkę i odzyskanie w kredycie wydanych na zakup pieniędzy 

Wojtek przyszedł do nas w najlepszej możliwej sytuacji - gdy nie miał jeszcze na „sobie” żadnego kredytu hipotecznego. Zdecydował się na zakup nieruchomości z myślą o budowaniu pasywnego dochodu z wynajmu. Dysponował gotówką, której sprytnie używał do negocjowania ceny transakcyjnej. Sprawa nie była skomplikowana. Kupujemy za gotówkę, następnie odzyskujemy w kredycie wszystkie koszty związane z zakupem nieruchomości (cena zakupu, notariusz, podatek PCC, koszt prowizji bankowej, wymaganych ubezpieczeń etc.), tak aby wkład własny w inwestycję był równy 0 zł. Zdolność kredytowa wystarczyła na zakup 3 mieszkań jedno po drugim, większość z nich z wkładem własnym równym, bądź bliskim 0 zł. W planach są już kolejne nieruchomości. Wojtek jest coraz bliżej uzyskania wolności finansowej. Nie zwalniając tempa, pewnie wkrótce ją osiągnie. To możliwe, dzięki zaplanowaniu całego przedsięwzięcia wspólnie z doświadczonym ekspertem i wspólnym oraz konsekwentnym realizowaniu tego celu.
 

▼  Zakup nieruchomości od rodziców oraz uzyskanie wolnej gotówki

Krzysztof, inwestor w nieruchomości wpadł na prosty z założenia, ale trudny w realizacji pomysł. Posiadał mieszkanie, które otrzymał od rodziców. W świetle prawa, nie był jednak jeszcze jego właścicielem. Tu pojawiła się ciekawa możliwość - zakup nieruchomości od rodziców, za kredyt hipoteczny przeznaczony na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Jest to możliwie najtańszy kredyt na rynku. Krzysztof kupuje za kredyt nieruchomość od rodziców, a Ci otrzymują na konto pieniądze ze sprzedaży. Dalsze założenie było takie, aby Krzysztof otrzymał w darowiźnie od rodziców pieniądze pochodzące z kredytu. Ze względu na pierwszy stopień pokrewieństwa, darowizna taka jest wolna od opodatkowania. Pieniądze miały posłużyć na dalsze inwestycje w nieruchomości. Plan był prosty. Z jego realizacją jednak wiązały się spore komplikacje. Po pierwsze, banki wiedzą o takich przypadkach przez co wyjątkowo niechętnie godzą się na tego typu transakcje. Dużo większym problemem okazał się jednak fakt, że w świetle prawa, transakcja taka mogła uchodzić za wymuszenie kredytu, co jest oczywiście karane i nielegalne. My, wpadliśmy na lepszy pomysł. Krzysztof prowadził działalność gospodarczą, a rodzice przepisali mu mieszkanie w formie darowizny. Krzysztof zaciągnął więc kredyt hipoteczny inwestycyjny, a celem inwestycji było uzyskanie finansowania na rozwój działalności z zabezpieczeniem nieruchomości. Oczywiście kredyt inwestycyjny jest z założenia kredytem droższym od kredytu na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Jednak brak kosztów takich jak chociażby podatek PCC (ze względu na darowiznę), zdecydowanie obniżyły koszt całego przedsięwzięcia. Uzyskane pieniądze szybko trafiły na konto, a Krzysztof płaci ratę odsetkową tylko od wykorzystanego kapitału. Gdy nie korzysta z pieniędzy - nie płaci raty. Pomimo na pozór droższych warunków kredytowych względem kredytu mieszkaniowego, faktyczny koszt kredytu jest dużo niższy. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone oczywiście zgodnie z prawem. Wilk syty i owca cała.
 

▼  Zakup pomieszczenia gospodarczego za kredyt na potrzeby mieszkaniowe

Michał znalazł nieruchomość, co do której miał konkretną wizję. Chciał przekształcić pomieszczenie użytkowe – strych - w lokal mieszkalny, a więc w mieszkanie. Z punktu widzenia banku, nie można jednak dostać kredytu mieszkaniowego, na nieruchomość mającą inny status prawny, czyli niebędące lokalem mieszkalnym. Nasz ekspert wiedział co zrobić. Po kilku tygodniach udało nam się uzyskać pozwolenie ze wspólnoty mieszkaniowej na przekształcenie lokalu użytkowego w lokal mieszkalny. W efekcie tego działania, nieruchomość spełniała wszystkie warunki, aby moc się na niej zabezpieczyć kredytem przeznaczonym na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Nieruchomość została zakupiona, a kredyt wypłacony. Warto zaznaczyć, że przekształcenie statusu lokalu, wiązało się ze wzrostem wartości nieruchomości o kilkadziesiąt procent. W wyniku tego, po remoncie lokalu, Michał sprzedał to mieszkanie z ogromnym zyskiem.
 

▼  Wymarzone mieszkanie za mniej niż 50% jego wartości – tak, to możliwe!

Zgłosiło się do nas pewne małżeństwo - Anna i Hubert. Mieli okazję nabyć ogromne dwupoziomowe mieszkanie na warszawskiej Pradze. Mieszkanie było jednak w opłakanym stanie i wymagało  kapitalnego remontu. Nasi klienci nie potrzebowali jednak aż tak dużego mieszkania - wystarczyłby im tylko jeden poziom tej nieruchomości. W międzyczasie okazało się, że nieruchomość została dawno temu połączona. Powstała z dwóch osobnych mieszkań, tworząc jedno ponad 110 metrowe. Anna i Hubert nie wdając się w szczegóły, nabyli nieruchomość w całości za kredyt hipoteczny. W niedługim czasie, zrobili remont (również za kredyt), by następnie wystąpić o pozwolenie o przekształcenie nieruchomości z powrotem w dwa osobne lokale. Oczywiście cała operacja przebiegła w kooperacji i za zgodą banku, który wypłacił kredyt. Małżeństwo zamieszkało w górnym mieszkaniu, a dolne sprzedali za cenę pozwalającą spłacić aż 70% kredytu. Koniec końców, mieszkanie (jedno z dwóch) o wartości około 450 000 zł, nabyli za mniej niż 200 000 zł. Całe przedsięwzięcie wraz ze staraniem o kredyt oraz finalną sprzedażą zajęło nam jedynie 10 miesięcy.
 

▼  Kredytobiorca w Irlandii, nieruchomość w Poznaniu

Paweł miał zdolność kredytową oraz chęć zakupu nieruchomości w Polsce. Jedyny problem jednak polegał na tym, że na co dzień mieszkał i pracował w Irlandii. Ze względu na brak czasu, nie było mowy o samodzielnym „chodzeniu po bankach” w celu znalezienia najlepszej oferty, nie mówiąc już o samodzielnym staraniu się o kredyt. Odpowiedzią na potrzeby Pawła były nasze usługi. Wystarczyły dwa spotkania – jedno, aby podpisać wnioski kredytowe oraz drugie, aby zawrzeć umowę kredytową. Choć początkowo banki odrzucały nasze wnioski, ze względu specyfikę dochodu, udało nam się uzyskać kredyt, w którym udział Pawła był na poziomie bliskim zero złotych. Dziś mieszkanie jest wynajmowane, a przychód z najmu z nawiązką wystarcza na opłacenie raty kredytowej, kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości i z zarządzaniem najemcami (Paweł zlecił to firmie Hryniewicz.pl). Dodatkowo pozostaje jeszcze spora ilość pieniędzy. Pasywnych pieniędzy.
 

▼  Budowa domu za kredyt hipoteczny

Spłodzić syna, zasadzić drzewo i wybudować dom. Z tym ostatnim przyszedł do nas Grzegorz wraz z żoną Emilią. Nie mieli pojęcia jak zabrać się za całe przedsięwzięcie. Mieli natomiast na oku działkę z pozwoleniem na budowę, a także posiadali oszczędności. Te jednak były za małe, aby zakupić i wybudować dom w całości za gotówkę. Wystąpiliśmy więc do banku o kredyt na zakup działki budowlanej. Po otrzymaniu go, wystąpiliśmy o drugi kredyt (w tym samym banku), tym razem na budowę domu. Według projektu, koszt budowy był na poziomie 2000 zł z m2, ale w kosztorysie budowlanym, dołączonym do wniosku kredytowego, zawyżyliśmy tę wartość do 3000 zł za m2. Zgodnie z naszymi przewidywaniami, szybko okazało się że, 2000 zł z m2, nie wystarczy, aby wybudować planowany dom. Za pieniądze uzyskane z kredytu zakupili działkę, wybudowali dom, w pełni go wyposażyli, a ich wkład własny w całą inwestycję wyniósł ostatecznie zero złotych.
 

▼  Zakup mieszkania w budowie, a wzrost wymaganego wkładu własnego

Choć Piotr mieszkał już w tej nieruchomości od pół roku, sprawa wymaganego wkładu własnego, jest wciąż aktualna. Chodzi mianowicie o sytuację, w której ktoś chce kupić nieruchomość w budowie na rynku pierwotnym, jednak w umowie zakupu nieruchomości jest zapis, mówiący, iż pieniądze za transzę należy wpłacić od „dziś”, np. za pół roku. W takim przypadku typowe jest, że najczęściej odwlekamy sprawy związane z załatwianiem kredytu. To poważny błąd. Przypominamy, że do końca 2015 roku obowiązuje wymóg minimalnego wkładu własnego na poziomie 10%. W 2016 roku ten wymóg zwiększy się do 15%, a w 2017 roku do 20% wymaganego wkładu własnego. Jeżeli chcemy kupić mieszkanie w budowie za kredyt hipoteczny, ale nie chcemy uiszczać dodatkowego wkładu własnego (z powodu wymogu), powinniśmy, tak jak Piotr, złożyć wnioski kredytowe najszybciej jak to możliwe. Dlaczego? Wniosek możemy złożyć dziś, na obecną ofertę kredytową (obecnie panuje trend zwyżkowy), na obecnych zasadach 10% wkładu własnego), a ratę kredytową możesz spłacać nawet za kilka-kilkanaście miesięcy! Możemy wypłacić transzę w wysokości tylko 1000 zł, co da nam gwarancję warunków kredytowych. Rata na 1000 zł, na 30 lat, to koszt około 5 zł/m. Lepiej jest zadbać o kredyt wcześniej, tym samym zabezpieczając sobie dzisiejsze warunki kredytowe, niż starać się o kredyt dopiero w momencie, gdy wskazuje na to harmonogram wypłaty transz. Spokój ducha gwarantowany.
 

▼  Zakup nieruchomości komercyjnej, a zdolność kredytowa oparta o biznesplan

Temat ten jest bardzo skomplikowany i pracochłonny, wymaga prawdziwego eksperta. Nasz Klient nabył za kredyt hipoteczny inwestycyjny budynek, w którym znajdowało się 8 lokali usługowych. Zdolność kredytowa została oparta o dochód z wynajmu lokali, gdyż budynek był już wynajęty (forma prowadzenia działalności: spółka zoo – komandytowa). Nasz ekspert pomógł Klientowi sporządzić odpowiedni biznesplan, będący kluczowym elementem całego przedsięwzięcia, a wnioski kredytowe zostały złożone do banków, które akceptują tego typu przedsięwzięcie. Uzyskaliśmy kilka decyzji pozytywnych i z nich wybraliśmy ten bank, który wymagał najmniejszego wkładu własnego. Ten natomiast został wygenerowany poprzez różnicę między ceną transakcyjną, a wartością rynkową nieruchomości. Klient był ze Szczecina, a nieruchomość w Krakowie!
 

▼  Zakup 4 nieruchomości na wynajem - każda finansowana z kredytu hipotecznego 

 • Łączny czas realizacji 20 miesięcy.
 • Wkład własny Klienta 0 zł. Po opłaceniu wszystkich kosztów związanych z zakupem i kredytem, zostało Mu blisko 80 000 zł nadwyżki.
 • Łączny  pasywny dochód brutto po opłaceniu rat kredytów, kosztów utrzymania nieruchomości - 6500 zł przed opodatkowaniem.
 • Obecnie staramy się o już piąty kredyt dla tego Klienta! Przecieramy nieznane dotąd szlaki, gdyż limit wynosi trzy kredyty posiadane przez daną osobę fizyczną na raz.

▼  Zakup nieruchomości, odzyskanie wkładu w kredycie i ponowne inwestycje

 • Obecnie Klient odzyskał już około 98% zainwestowanej gotówki.
 • Wszystko w jednym dużym kredycie, ponieważ wg. BIK, Klient posiada tylko jeden kredyt – otrzyma dwa kolejne.
 • Cel to zakup łącznie 16 mieszkań, z czego 12 za kredyt hipoteczny, a 4 za gotówkę.
 • Klient musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową oraz gotówkę. Jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięcia zamierzonego celu!

▼  Zbudowanie zdolności kredytowej „od zera” do wysokości 500 000 zł 

 • Klient trafił do nas niespełna w 2013 roku. Niestety ze względu na złą historię kredytową, nie mógł dostać kredytu.
 • Wspólnymi siłami odzyskaliśmy wiarygodność i podwyższyliśmy zdolność kredytową. W tym celu po raz kolejny podjęliśmy współpracę z naszym zaufanym Radcą Prawnym, który dokładnie wiedział co zrobić, aby Bank usunął z BIK'u dawną historię kredytową.
 • Dzięki temu Klient spełnił swoje życiowe marzenie i wraz z rodziną zamieszkał we własnym domu.

POMOŻEMY CI

POPROŚ O ANALIZĘ MOŻLIWOŚCI INWESTYCYJNYCHTwoje imię

Twój e-mail

Twój numer telefonu

Miasto

Twoja wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonym w niniejszym formularzu w celach kontaktowych przez administratora danych zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883). Wyrażam zgodę na otrzymanie od RM Kredyty informacji kontaktowych na mój adres email/telefon komórkowy zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lutego 2002r.
 

Czy wiesz, że?
0 ZŁ WKŁADU WŁASNEGO

Nadal pozwala Ci dostać kredyt na blisko 100% wartości nieruchomości?

Czy wiesz, że?
ABY ROZLICZYĆ SIĘ Z REMONTU

wystarczą zwykłe zdjęcia nieruchomości?
 
Z NAMI MOŻESZ WIĘCEJ. ZADZWOŃ +48 503 804 619 LUB WYŚLIJ NAM WIADOMOŚĆ.
 
GŁÓWNI PARTNERZY: